DMOZ.org geçtiğimiz zamanlarda kapanmıştı. Dmoz dizin kaydı organizasyon içerikli olduğu için arama motorlarının güvendiği ve saygı duyduğu bir yapıya sahipti. Dmoz site kaydı, dikkatli ve titzlikle doğru olarak yapmaya çalışması başta google, bing vb. arama motorları tarafından iyi bir içeriğe sahip olduğu bilinmektedir. Fakat nedenini bileyiz bugün kapanmış durumdadır.

Bundan sonra yansı sitesi olan DMOZTOOLS  –  http://dmoztools.net/ adresinden yapılmaktadır.  http://dmoztools.net/ adresinden yansı site olarak dizin hizmeti vermeye devam edeceğini belirtmişlerdir. Kendi sayfasında şu not yazılı;

 

17 Mart 2017 tarihinden itibaren dmoz.org artık mevcut değildir. Editörler burada statik bir ayna hazırladılar . DMOZ topluluğu ile iletişim halinde kalmak istiyorsanız, lütfen www.resource-zone.com adresini ziyaret edin . Bu projeye olan ilginiz ve özveriniz için hepinize, özellikle de editörlere teşekkür ederiz.

http://dmoztools.net/

DMOZ site kaydı Nasıl yapılır?

Dmoz kaydı için https://dmoztools.net/docs/tr/add.html linkini tıklayarak belirtilen aşamaları uyguluyoruz. Esasen websitemizin ilgili kategorisine ilk önce ulaşmamız gerekiyor. Anasayfadan bunu yapalım, kategorinin sonuna ulaştığımızda belirtilen site ekleme simgesi ile kaydımızı gönderelim.

Site kaydımızı gönderdik, bekliyoruz. Editörün takdirine kalmış, ister uygun görür yayınlar, isterse yayınlamaz. Neden olarak geri dönüş yapılmıyor.

“DMOZ’a Site Göndermek – DMOZtools.net Kaydı” için 9 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir